niedziela, 9 października 2016

#Piękne paznokcie - domowy manicureWitajcie!
Dziś kolejny post z mojej serii #Piękne paznokcie. W ostatnim poście napisałam o narzędziach do manicure, a dziś chcę Wam opisać jak się powinno prawidłowo takie narzędzia używać samemu w domu. Zainteresowanych zapraszam do przeczytania:)

 Ważna jest odpowiednia kolejność używania narzędzi:
Krok 1
Usuń pozostałości po lakierze za pomocą nasączonych płatków kosmetycznych zmywaczem bazacetonowym.
Rada
Nasączonym wacikiem ''otul'' paznokieć - dzięki temu dobrze rozpuści się lakier. Po chwili szybkim ruchem zdejmij wacik z płytki w kierunku wzrostu - w ten sposób zapobiegniesz rozmazanie lakieru.
Krok 2
Odsuń skórki za pomocą patyczka z drzewa herbacianego.
Krok 3
Za pomocą odpowiedniego pilnika nadaj paznokciom pożądany kształt oraz długość. Paznokcie piłuj w jednym kierunku następnie nierówności usuń blokiem polerskim resztki pyłu usuń szczoteczką.
Rada
Do skracania nie używaj obcinaczy ani cążek, ponieważ one powodują pęknięcie płytki i to prowadzi do łamliwości paznokcia. Piłuj paznokcie wyłącznie w jednym kierunku w przeciwnym wypadku spowodujesz ich rozdwajanie.
Krok 4
Namocz dłonie w kąpieli wodnej z preparatem do zmiękczenia na kilka minut - ok 6 min
Pomoże to w odpowiedni sposób przygotować skórki do ich usunięcia. Po wyjęciu dłoni dobrze osusz je ręcznikiem. Jeśli jest konieczność usuń resztki skórek za pomocą cążek.
Krok 5
Należy odtłuścić paznokcie. Nałóż bazę potem 2 warstwy lakieru a na koniec utwardzacz. Na dłonie nałóż krem nawilżający dostosowany do skóry.
Rada
Jeśli nie masz odpowiedniego preparatu do odtłuszczenia paznokcia możesz użyć zmywacz bezacetonowy.

Taki domowy zabieg najlepiej wykonywać raz w tygodniu dzięki temu paznokcie będą wyglądać ładnie i świeżo przez cały czas.


Pozdrawiam serdecznie 


1 komentarz: